اندک اندک فصل تابستان از راه می رسد و شیوع برخی از بیماری ها مانند وبا در جامعه به اوج خود می رسد. وبا یک بیماری میکروبی واگیر دار با منشاء مدفوعی و قابلیت ایجاد همه گیری برای انسان است که با علامت اسهال کم و بتدریج زیاد در افراد بروز می کند.

۷۵ درصد از افراد آلوده به عفونت، هیچ علامتی از این بیماری ندارند و فقط تعداد کمی از افراد (دو تا پنج درصد) دچار اسهال آبکی شدید می شوند که بدون اقدامات درمانی ، بسیار خطرناک است و می تواند کشنده باشد.


اسهال گاهی همراه با استفراغ بدون حالت تهوع قبلی است که در بیماران وبایی شبیه برنج است که بی بو یا بویی شبیه ماهی دارد و معمولا دل درد، دل پیچه و تب به همراه ندارد.

کارشناس بیماری های منتقله از طریق آب و غذا مرکز بهداشت استان کرمانشاه در خصوص مهم ترین راه های انتقال بیماری وبا گفت: استفاده از آب، میوه، سبزی و غذای آلوده مهم ترین راه انتقال این بیماری است.

سید ‘ ایرج حسینی ‘ روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین این بیماری از طریق غذاهای پخته شده که در دمای اتاق و خارج از یخچال برای چند ساعت نگهداری می شوند و یا از طریق دست آلوده در بین افراد قابلیت انتقال دارد.

وی با بیان این که عامل ایجاد بیماری میکروبی به نام ‘ ویبریوکلرا ‘ است گفت: این میکروب همراه اسهال و استفراغ افراد مبتلا به وبا دفع شده و در اثر دفع غیربهداشتی فضولات انسانی در محیط ، پراکنده و موجب آلودگی آب های سطحی می شود و بر این اساس آلودگی انواع سبزی و میوه ها در هنگام آبیاری با آب فاضلاب بسیار شایع است.

حسینی ادامه داد: عامل بیماری وبا در محیط مرطوب و آبی برای سال ها زنده می ماند، اما در محیط خشک زود از بین می رود.

وی با اشاره به این که اسید معده سد دفاعی خوبی برای مقابله با بیماری است، اظهار داشت: اما در صورت مصرف داروهای ضد اسید یا مایعات فراوان، اسید معده رقیق می شود و میکروب از سد معده می گذرد و در داخل روده کوچک تجمع و تکثیر می کند و در نهایت سمی تولید می شود که باعث ترشح و دفع آب و املاح زیاد از رود کوچک می گردد که خطر بیماری وبا را افزایش می دهد.

حسینی گفت: در یک جامعه غیر آماده، وبا قادر است ۵۰ درصد مرگ و میر ایجاد نماید اما با اقدامات درمانی مناسب، مرگ و میر به کمتر از یک درصد کاهش می یابد.

وی کاهش شدید آب و املاح بدن، نارسایی کلیه، کاهش پتاسیم، سقط در مادران باردار ، شیوع بیشتر بیماری ها در زمان های بعدی و ایجاد تنش روحی و روانی را از جمله عوارض ابتلا به وبا در افراد عنوان کرد.

حسینی اظهار داشت: خطر وبا بیشتر به دلیل از دست دادن آب و املاح بدن است که با مراجعه بموقع و اقدامات درمانی مناسب، قابل درمان است.

وی درخصوص راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز گفت: اطمینان از سالم بودن آب در تمامی شرایط ، شستشوی دست ها با آب و صابون قبل از تهیه و مصرف مواد غذایی ، خودداری از مصرف مواد غذایی غیرمطمئن و آب ناسالم در هنگام سفر، نگهداری مواد غذایی در یخچال، دفع بهداشتی زباله و مدفوع انسانی و ممانعت از ورود آنها به رودخانه و معابر، جلوگیری از ورود حشرات به محیط مسکونی و کاری و جوشاندن آب آلوده حداقل به مدت یک دقیقه از ابتلا به بیماری وبا در افراد پیشگیری می کند.

کارشناس بیماری های منتقله از آب و غذا مرکز بهداشت استان کرمانشاه تاکید کرد: انواع میوه و سبزی ها باید حتما شستشو، انگل زدایی و ضد عفونی شوند و سپس در یخچال نگهداری شوند.

وی در ادامه افزود: هدف اصلی درمان وبا، جایگزینی مایعات و الکترولیت های از دست رفته می باشد.

حسینی گفت: آب و الکترولیت ۸۰ تا ۹۰ درصد بیماران وبایی را تنها با محلول خوراکی او.آر.اس می توان جبران کرد و استفاده از آب میوه طبیعی بخصوص آب سیب رقیق شده با آب سالم نیز بسیار مفید است.

وی اظهار داشت: در موارد اسهال شدید، آب و الکترولیت را می بایست با سرعت از طریق محلول های تزریقی جبران کرد و به محض این که بیمار بتواند بنوشد، باید از محلول او.آر.اس استفاده کند.

وی با تاکید بر این که هیچ گونه داروی ضد اسهال، ضد استفراغ و ضد اسپاسم را نباید بدون نظر پزشک استفاده کرد، گفت: تجویز آنتی بیوتیک مناسب توسط پزشک بر کاهش حجم و طول مدت اسهال اثر مطلوب دارد و دوره عفونت زایی را کوتاه می کند.

وی در پایان به همگان توصیه کرد خطر ابتلا به بیماری وبا را در فصل تابستان جدی بگیرند.ک

  • برچسب ها: وبا،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 تیر 1391    | توسط: علی عظیمی    | طبقه بندی: بیماری ها،     | نظرات()