متخصص قارچ شناسی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اسکناس های کثیف می توانند موجب انتقال بیماری کچلی شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی میکائیلی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: عوامل میکروبی اعم از ویروس ها، قارچ ها و باکتری ها با چسپیدن به جرم های غیرقابل پاک شدن، بر روی اسکناس قرار می گیرند و با توجه به اینکه طول عمر این جرم های میکروبی متغیر است ممکن است عمرشان از چند ساعت تا چند ماه و سال طول بکشد.

وی افزود: قارچ ها معمولا دارای طول عمر بیشتری نسبت به سایر عوامل میکروبی هستند به خصوص اگر اسپور قارچ بر روی وسایل و اجسام قابل رد و بدل کردن و عمومی همچون دسته کلید، دستگیرها، نرده ها و سایر اسناد همچون پول قرار گرفته باشد تا سالها بر روی آنها باقی مانده و در مورد قارچ های پوستی یا درماتوفیت ها در صورت تماس با پوست افراد دیگر، ایجاد بیماری پوستی به خصوص بیماری پوستی کچلی می کنند.

این متخصص قارچ شناسی تصریح کرد: این دسته از بیماری ها مسری بوده و با قرار گرفتن بر سطوح مختلف همچون اسکناس به پوست افراد سالم منتقل می شود که این مشکل در اماکن عمومی همچون آرایشگاه ها، هتل ها و استخرها نیز وجود دارد اما پول به دلیل رد و بدل شدن زیاد احتمال گرفتاری بیشتری را ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: قارچ های مسری در خط اول انتقال توسط پول هستند که در این میان احتمال انتقال قارچ های کچلی که دارای اشکال مختلف است به مراتب بیشتر است که به شکل غیرمستقیم و با انتقال از طریق انواع اجسام به ویژه اسکناس شیوع می یابند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه ده ها گونه عامل بیماری پوستی وجود دارد علائم بیماری قارچ های پوستی از اشکال خفیف به شکل شوره مختصر تا قرمزی، تورم و التهابات چرکی و بسته به اینکه کدام قسمت بدن را مبتلا می کند، متغیر است.

دکتر میکائیلی تاکید کرد: ۶۵ تا ۷۰ درصد عفونت های قارچی را در کشورهایی غیر از کشورهای توسعه یافته کچلی تشکیل می دهند که علت اصلی آن توجه نکردن به موارد بهداشتی است.

وی با اشاره به نامناسب بودن نگهداری اسکناس ها که باعث آلودگی می شود، طریقه صحیح نگهداری اسکناس به صورت تا نخورده و در کیف، قرار ندادن اسکناس ها بر روی میز، عدم تماس دست مرطوب با اسکناس به دلیل سهولت بیشتر انتقال را از راه های جلوگیری از ابتلا به این بیماری برشمرد.

دکتر میکاییلی گفت: درصورت شستشوی دست ها چند ساعت پس از آلودگی های قارچی می توان از تشکیل جرم های قارچی و کلنی سازی قارچ ها جلوگیری کرد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 بهمن 1390    | توسط: علی عظیمی    | طبقه بندی: بیماری ها، مواد وبدن انسان،     | نظرات()