دبیر علمی پانزدهمین کنگره طب فیزیکی ، توانبخشی و الکترود یاگنوز ایران گفت : ۶۰ درصد از افرادی که با رایانه کار می کنند به علت بد نشستن پشت میز رایانه دچار مشکلات اسکلتی و عضلانی می شوند.

دکتر احمد رئیس السادات امروز در نشست خبری پانزدهمین کنگره طب فیزیکی ، توانبخشی و الکترود یاگنوز ایران در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از۶۰ درصد

این افراد به دلیل عدم استفاده صحیح از ابزار کار چون میز رایانه دچار بیماری های عضلانی و اسکلتی می شوند.

وی ادامه داد: این افراد دچار دردهای گردنی، گزگز و خواب رفتگی انگشتان، گرفتگی عضلات ساق پا و دچار کمر درد می شوند ، انجام حرکات کششی مناسب، استراحت کافی در فواصل استفاده از رایانه و صحیح نشستن پشت سیستم‌های رایانه‌ای برای کاهش این مشکلات مناسب است.

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی خاطر نشان کرد :این افراد در مدت زمانی که از دستگاه استفاده می کنند می بایستی در فواصل زمانی به بدن خود استراحت دهند و هر چند دقیقه از پشت میز رایانه بلند شوند.

رئیس السادات خاطر نشان کرد : یکی از ویژگی های این کنگره حضور استادانی از کشورهای آمریکا ، آلمان و انگلیس است ،همچنین پروفسور سینکی دانشمند ایرانی الاصل در حوزه پوکی استخوان آخرین مطالب پزشکی را ارایه خواهد داد .

وی یاد آور شد : پروفسور میکل فریفر ار آلمان بحث ویتامین دی و بیماری های غدد و بیماری اسکلتی و عضلانی را ارایه می کند همچنین دکتر نعمت بخش از انگلستان در زمینه درد و اداره درد مباحث را ارایه خواهد کرد .

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران اشاره کرد : ۳۰۰ مقاله علمی به دبیر خانه پانزدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی ارسال شده است که۲۲۰ مقاله مورد پذیرش واقع شده و ۷۰ سخنرانی توسط اساتید برجسته و متخصصان این رشته به مخاطبان ارایه می شود.

رئیس السادات گفت : در این کنگره کارگاه سونوگرافی و کاربرد آن در طب فیزیکی ، کارگاه توانبخشی در کودکان ، کارگاه دیو فید بک ، کارگاه کرانیال ، لیزر تراپی برگزار خواهد شد .

وی اضافه کرد : محورهای مورد بررسی در این کنگره سندرم درد و روشهای مداخله در طب فیزیکی ، تازه های الکترود یاگنوز و نوار عضله ، تازه های توانبخشی سیستم عصبی ، طب ورزشی و ورزش درمانی ، آتروز و پروتز ، طب فیزیکی است .

رئیس السادات گفت :در این کنگره دو پنل تخصصی در خصوص دو موضوع مغفول در این حوزه از جمله پرستاری و توانبخشی و آموزش پزشکی در طب فیزیکی و توانبخشی را نیز برگزار می شود .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت : از اهداف مهم این کنگره ارایه پتانسیل و قابلیت های این رشته برای همکاران رشته های فیزیوتراپی ، کار درمانی ، گفتار درمانی ، همکاری بین بخشی و عملکرد تیمی ، نورلوژی ، طب ورزشی ، روان پزشکی است .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 دی 1390    | توسط: علی عظیمی    | طبقه بندی: بیماری ها، مواد وبدن انسان،     | نظرات()