۹ ماه پس از گذشت زلزله ویرانگر ژاپن، پژوهشگران در شیر خشک های تولیدی یک شرکت ژاپنی ماده رادیو اکتیو ‘سزیم’را یافتند. این کشف، نگرانی ها را در مورد ورود آلودگی های هسته ای به غذای کودکان افزایش داده است.

به گزارش بلومبرگ، شرکت ‘می جی’ تولید کننده شیر خشک در توکیو اعلام کرد، هفته گذشته اثر سزیم ۱۳۷ و سزیم ۱۳۴ را در محصولات تولیدی ماه مارس (فروردین) این شرکت پیدا کرده است.

تحقیقات در مورد محصولات این شرکت، ماه گذشته با شکایت یک مشتری آغاز شد.

شرکت می جی اعلام کرد، مقدار سزیم موجود در قوطی های ۸۵۰ گرمی ایمن هستند و سلامت کودکان را به خطر نمی اندازند.

این کشف، تاکیدی است بر اینکه پس از گذشت ۹ ماه از نشت و آسیب دیدگی نیروگاه هسته ای فوکوشیمای ژاپن بر اثر زمین لرزه و سونامی، هنوز خطر آلوده شدن مواد غذایی به تشعشعات رادیواکتیو وجود دارد.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد رادیو اکتیو موجود در هوا، زمین و غذا می تواند به DNA انسان آسیب رسانده و موجب بروز سرطان خون لوسمی و دیگر انواع سرطانها شود.

‘اسلیم دینسدال’ مشاور سلامت و ایمنی در انگلیس در این باره گفت: اگرچه کودکان بسیار آسیب پذیرند، اما اگر در معرض آلودگی هسته ای در مقادیر کم قرار گیرند ممکن است تهدید، چندان جدی نباشد.

وی اظهار داشت: البته اگر قوطی های شیرخشک حاوی سزیم رادیواکتیو باشد حتی به میزان اندک، باید از توزیع و مصرف آن در بازار جلوگیری شود.

شرکت ‘نومورا هلدینگز’ با توجه به دیدگاه مشتریان در مورد سلامت تولیدات شرکت ماجی، رتبه بندی خود در مورد این شرگت را از ‘خرید’ به ‘خنثی’ کاهش داد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 دی 1390    | توسط: علی عظیمی    | طبقه بندی: مواد وبدن انسان،     | نظرات()